Öne Çıkanlar haber usak sportif Zekanın Yeni Mali Destek Projeleri Tanıtıldı uşak üniversite Zambiya Milli Eğitim Bakanlığı Burs Komitesi Başkanlığından Ziyaret

Uşak Çağrı Merkezi Çalışmalarından çok memnun

  Bu merkezde Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğimize bağlı Sağlık Tesislerince sunulan sağlık hizmetleri ile ilgili hasta memnuniyetinin artırılması kaliteli, kolay ulaşılan, güvenli sağlık hizmeti sunumunun ve devamının sağlanması amaçlanmıştır. Hizmet sunan sağlık çalışanları olarak sunumumuzda aksayan yönlerimizi tespit ve iyileştirme yapmak ve alınacak kararlara yol gösterici olması bakımından memnuniyet düzeylerinin gözden geçirilmesi amaçlanmıştır.

Çağrı Merkezimizde 4 engelli personellerimiz, hastanelerde sunduğumuz hizmetlerden memnuniyet sorgulama görevini severek yapmaktalar. Kurulan ekibimiz 4 aylık geçen süreçte hastanelerimizin poliklinik ve acillerine başvuran ve yataklı servislerimizde yatan sonra işlemleri bitmiş, taburcu olmuş tüm hastalarımızın % 5-10‘u yaklaşık 27772’ si telefonla aranarak, hastanelerimizdeki hizmet ve tedavinin kalitesini ölçmek ve eksiklerimizin tespitini sağlamak adına anket çalışması yapmışlardır. Anket uygulamasında Çağrı merkezimiz aylık aranan hasta sayısı bakımından, kurumumuzun hedeflediği sayıyı yakalayarak ve diğer nüfus yoğunluğu yüksek olan iller arasından ön sıralarda yer almaktadır.Anket soruları açık ve net olmakla beraber, hastanelerimizde verilen danışma, temizlik, güvenlik, tıbbi konfor, yemek, odaların konforu, hasta bekleme alanları gibi hizmetleri ve hastane çalışanlarının tutum ve davranışlarını içermektedir. Toplamda hastanın hastanede gördüğü hizmetin durumuna göre örneğin poliklinik hizmeti almış ise poliklinik hizmetleri ile ilgili sorular, serviste yatışı yapılmış ise servisteki hizmetlerle ilgili sorular, acile başvurmuş ise acil hizmetlerini ilgilendiren sorular sorulmaktadır.Bu hizmet uygulaması ile ilgili açıklama yapan Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Yalçın Atlı; Uşak halkına verilen sağlık hizmetinin daha iyi olmasını sağlamak amacımızdır. Bu amaçları gerçekleştirirken sağlık hizmetlerini doğru planlamalı, etkinliğini arttırmalı ve bunun sürekli hale getirilmesini yani kalıcı olmasını sağlamalısınız. Buna yardımcı olması bakımından kurulan Çağrı merkezimizde yapılan anketler aylık değerlendirilmekte ve kurumumuza bilgileri aktarılmakta. Merkezimizden aldığımız sonuçlara göre il ve ilçe anketlerin 4 aylık genel ortalaması % 95 – % 96 oranında çok memnun çıkmıştır. 2013 TÜİK verilerinde Uşak sağlık memnuniyet oranı % 88.6 çıkmıştı ve 2. İl olma başarısını yakalamıştık, verilen sağlık hizmetinden % 5.3 ile memnun olmayan kişi sayısı en az olan il olma başarısını da yakalamıştık.2014 yılının ilk yarısında da bu memnuniyet başarısının daha da yükselmiş olması bizleri çok sevindirmiştir. Daha çok hizmetler yapmak için bize moral ve motivasyon sağlamıştır. Bu başarımızın devamlılığının sağlanmasında emeği geçen Çağrı Merkezimizde çalışanlarıma, Genel Sekreterlik ve hastanede hizmet veren tüm personelimize çağrı merkezimizin telefon anketlerine gösterdikleri teveccühten dolayı hastalarımıza, ilgi ve desteklerinden dolayı teşekkür ederim dedi.Çağrı merkezimizde çalışan personellerimize hastalarımızla iyi iletişimi kurguladıkları ve özveri ile çalıştıkları için teşekkür belgelerini takdim etti.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.